Wiskoza – materiał, który zdecydowanie warto poznać

By 0
Wiskoza – materiał, który zdecydowanie warto poznać

Wiskoza – wróg czy przyjaciel? Wiele osób niestety, bardzo mylnie uważa, że to materiał syntetyczny, który jest ciężki w noszeniu, powoduje pocenie się i ogólnie jest szkodliwy dla środowiska. Nic bardziej mylnego! Wiskoza to materiał, który pozyskuje się z roślin, jest w pełni bezpieczny i co najważniejsze – dość ekologiczny.

Wiskoza – co to jest i jak powstaje?

Dużo osób zadaje sobie pytanie: wiskoza, jaki to materiał? Czy rzeczywiście warto zwrócić na niego uwagę? W świecie, w którym w końcu zaczynamy zwracać uwagę na jakość materiałów, z których produkowana jest nasza odzież (a nie tylko na ich cenę) – wiskoza zdecydowania wraca do łask. 

Wiskoza – materiał, który zdecydowanie warto poznać
Wiskozę od Yaro-Tex można wykorzystać m.in. do szycia odzieży damskiej

To materiał, który niesłusznie uważany jest za sztuczny. Jak powstaje wiskoza? Materiał produkowany jest z celulozy, która jest pozyskiwana z różnych drzew – zarówno iglastych (sosna), jak i liściastych (np. buk, dąb). Surowiec poddawany jest specjalnym procesom technologicznym, dzięki czemu powstają włókna zbliżone do jedwabiu i bawełny. 

Czym charakteryzuje się wiskoza?

Wiskoza to materiał, który jest często wybierany w branży modowej. Szyje się z niego wiele rodzajów odzieży – bluzki, spódnice, sukienki. Można ją stosować praktycznie w każdej firmie fashion. W wielu przypadkach wręcz trudno odróżnić wysokiej klasy wiskozę od naturalnego jedwabiu. Dobra wiskoza bywa także mylona z bawełną. Co jeszcze warto o niej wiedzieć? 

Zalety wiskozy

Główną i niewątpliwą zaletą wiskozy jest to, że to materiał przewiewny i przyjazny dla skóry. Wszystko, dzięki temu, że przypomina bawełnę. Idealnie sprawdza się podczas noszenia latem, ale także i w inne pory roku. Zapewnia bardzo wysoki poziom komfortu noszenia, a dodatkowo sprawdza się również z domieszką innych włókien, np. elastanu. 

Wiskoza – materiał, który zdecydowanie warto poznać

Dzianina wiskozowa dostępna jest w wielu opcjach. W Yaro-Tex znajdziesz:

– wiskozę gładką,

– wiskozę melanżową,

– wiskozę w paski,

– żorżetę wiskozową,

– wiskozę z dodatkiem wełny i akrylu. 

Co jeszcze warto wiedzieć o wiskozie? W porównaniu, np. z klasyczną żorżetą czy jedwabiem jest materiałem stosunkowo tanim. 

Dlaczego warto postawić na wiskozę na lato?

Czy wiskoza to dobry materiał? Zdecydowanie tak – zwłaszcza do stosowania na lato. Sprawdzi się jako materiał na każdą odzież, niezależnie od jej kroju czy rodzaju. Jest funkcjonalna, przewiewna, dzięki dodatkowi elastomeru bardzo wygodna i elastyczna.