Certyfikaty

Certyfikaty dzianin Yaro-Tex

Yaro-Tex to polski producent dzianiny wiskozowej, bawełnianej, bawełny organicznej oraz dresówki, który posiada najwyższej klas certyfikaty dla swoich materiałów.

Posiadamy m.in. certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który jest jednym z najbardziej wiodących znaków bezpieczeństwa. Oznacza to, że nasze dzianiny Yaro-Tex zostały przebadane, są wolne od wszelkich szkodliwych substancji i nie mają negatywnego wpływu na człowieka. Są w pełni bezpieczne w użytkowaniu i nadają się m.in. do produkcji odzieży dziecięcej z dzianiny bawełnianej, ciepły bluz z dresówki czy innej odzieży z dzianiny wiskozowej.

Nasze dzianiny Yaro-Tex uzyskały zgodnie z STANDARD 100 by OEKO-TEX autoryzację do posługiwania się znakiem na podstawie raportu z badań NC-9046/24a/2020 oraz NC-9046/24b/2020.

Dodatkowo nasze wszystkie produkowane w Łodzi dzianiny posiadają też inne istotne certyfikaty oraz oznaczenia, z którymi możesz zapoznać się tutaj. 

Certyfikaty

CERTYFIKAT OEKO-TEX DLA DRESÓWKI, DZIANIN WISKOZOWYCH, BAMBUSA ORAZ BAWEŁNY

W Yaro-Tex uzyskaliśmy certyfikat Oeko-Tex Standard 100 dla następujących artykułów:

  •  Dzianiny wykonane z przędz celulozowych (bawełna, wiskoza – w tym wiskoza z bambusa) lub przędz celulozowych z dodatkiem przędz elastanowych (udział EL do 10%), surowe, bielone, barwione, drukowane.
  • Dzianiny wykonane z barwionych przędz wiskozowych (w tym wiskoza z bambusa) lub przędz wiskozowych z dodatkiem przędz elastanowych (udział EL do 10%).
  • Procesy wykończenia oraz surowce certyfikowane według STANDARD 100 by OEKO-TEX. 
Certyfikaty

CERTYFIKAT OEKO-TEX DLA DZIANINY BAWEŁNIANEJ ORGANICZNEJ

W Yaro-Tex uzyskaliśmy certyfikat Oeko-Tex Standard 100 dla:

  • Dzianiny wykonanej z przędzy z bawełny organicznej (GMO niewykrywalne) lub przędz z bawełny organicznej z dodatkiem przędz elastanowych; surowe, barwione, bielone, drukowane.
  • Procesy wykończenia oraz surowce certyfikowane według STANDARD 100 by OEKO-TEX. 
Certyfikaty

MICROMODAL PREMIUM QUALITYDZIANINA PRODUKOWANA Z UŻYCIEM WŁÓKIEN WISKOZOWYCH LENZING(TM) ECOVERO (TM)

Produkujemy w pełni certyfikowaną dzianinę wiskozową z użyciem włókien wiskozowych LENZINGTM ECOVEROTM

To nasza ekologiczna linia dzianin wiskozowych, uznawana przez firmę LENZINGTM ECOVEROTM

Przy produkcji dzianiny wiskozowej wytwarzanej z użyciem włókien wiskozowych LENZINGTM ECOVEROTM w Yaro-Tex wykorzystujemy przędze z certyfikatem Oeko-tex oraz atesty potwierdzające użycie włókien wiskozowych LENZINGTM ECOVEROTM.

Certyfikaty

MICROMODAL PREMIUM QUALITY

Posiadamy w ofercie materiały z mikromodalu, czyli włókien celulozowych tzw. II generacji. Mają zalety oraz właściwości bawełny i tradycyjnej wiskozy. Są w 100% dzianiną naturalną, która nie pillinguje się, jest bezpieczna w noszeniu.

Dzianiny wiskozowe to te, które oznaczamy jako Natural Comfort Micromodal. 

Certyfikaty

CHOICE OF NATURAL - BAMBOO 100%

Produkujemy dzianinę bambusową, która jest niezwykle delikatna i miła w dotyku. Świetnie utrzymuje komfort cieplny i jest wykonana z naturalnych włókien bambusowych. 

W ofercie Yaro-Tex znajdziesz barwioną dzianinę, w różnych kolorach. Jako producent dzianiny bambusowej przestrzegamy wszelkich ekologicznym norm i standardów jakości. Do tworzenia tkanin bambusowych wykorzystujemy wyłącznie certyfikowaną przędzę, co potwierdza certyfikat – Oeko-Tex Standard. 

 
Certyfikaty

GOTS – GLOBAL ORGANIC TEXTILE STANDARD

Posiadamy certyfikat GOTS, czyli Global Organic Textile Standard, który obejmuje wszystkie etapu produkcji dzianin naturalnych, od surowca aż po gotowy materiał. 

Nasze dzianiny GOTS nie zawierają szkodliwych chemikaliów, a przy ich produkcji redukujemy m.in. zużycie energii i wody. 

Szukasz certyfikowanego producenta dzianin w Łodzi i województwie łódzkim? Postaw na nas!