LENZING™ ECOVERO™ – przyjazna środowisku wiskoza, którą warto poznać

By 0
LENZING™ ECOVERO™ – przyjazna środowisku wiskoza, którą warto poznać

Klasyczna wiskoza to materiał, który używany jest do szycia odzieży, i nie tylko, już od wielu lat. Alternatywnym rozwiązaniem dla tego typu materiału jest LENZING™ ECOVERO™. Jeśli nie słyszałeś jeszcze o tym rodzaju wiskozy – doskonale trafiłeś! To produkt, który zdecydowanie warto poznać. Sprawdź, co należy wiedzieć o LENZING™ ECOVERO™.

LENZING™ ECOVERO™ – specjalny, przyjazny środowisku typ wiskozy wysokiego gatunku

LENZING™ ECOVERO™ to specjalny, certyfikowany typ wiskozy, który powstaje z mniejszym, negatywnym wpływem człowieka na środowisko niż standardowy materiał wiskozowy. Do jego produkcji używa się eko-rozwiązań, co ma wpływ na czystsze środowisko. Co to oznacza w praktyce?  

Dzianina wiskozowa z certyfikatem LENZING™ ECOVERO™ w Yaro-Tex

Teraz dzianina wiskozowa produkowana na bazie włókien LENZING™ ECOVERO™  jest dostępna w ofercie Yaro-Tex. Dzięki wyborowi naszej wiskozy stworzonej z LENZING™ ECOVERO™ możesz być pewien, że tworzysz produkty, które mają wpływ na środowisko… i to pozytywny wpływ! Produkcja włókien LENZING™ ECOVERO™ pozwala aż o 50% zredukować wykorzystanie wody i emisję CO2 niż w przypadku produkcji zwykłych włókien wiskozowych. 

Nasze materiały posiadające włókna wiskozowe marki LENZING™ ECOVERO™ posiadają certyfikat, który przyznawany jest wyłącznie produktom, które mają znacznie mniejszy wpływ na ekosystem. 

Ekologiczna wiskoza – wszystko, co musisz wiedzieć

Wiskoza LENZING™ ECOVERO™  produkowana jest z drewnianej pulpy – czyli specjalnego włókna celulozowego, a przy tym materiału, który jest w pełni odnawialny. Drewno wykorzystywane do produkcji LENZING™ ECOVERO™  pochodzi z lasów zarządzanych w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. 

Włókna LENZING™ ECOVERO™ są ekologiczne i ulegają biodegradacji. 

Szukasz ekologicznego materiału, który sprawdzi się w Twojej produkcji? Nie szukaj dłużej! W Yaro-Tex znajdziesz wiskozę produkowaną z włókien LENZING™ ECOVERO™. Postaw na EKO! 

LENZING™ ECOVERO™ – przyjazna środowisku wiskoza, którą warto poznać

Zalety włókien wiskozowych

– Wiskoza odznacza się wysoką higroskopijnością, dzięki czemu doskonale chłonie wilgoć i świetnie nadaje się do noszenia w ciepłym klimacie.

– Włókna wiskozowe są  odporne na wysoką temperaturę – to świetny produkt dla firm, które specjalizującą się, m.in. w szyciu odzieży letniej.

– Materiał wyprodukowany z włókien wiskozowych charakteryzuje się przyjemnym splotem, lekkością i  delikatnością w dotyku.

– Włókna wiskozowe mają względnie niską skłonność do elektryzowania się.

– Wiskoza jest łatwa w wybarwianiu (dzięki czemu można ją zafarbować na praktycznie każdy kolor).