Dzianina bambusowa – co trzeba o niej wiedzieć?

By 0
Dzianina bambusowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Szukasz dzianiny, która sprawdzi się przy produkcji odzieży i dodatków tekstylnych dla dzieci? Mamy rozwiązanie, będące odpowiedzią na Twoje potrzeby. Jesteśmy bezpośrednim producentem dzianiny bambusowej, która stała się ukochanym materiałem rodziców. Ma wiele doskonałych właściwości, jest przyjazna dla dzieci i co ważne, świetnie sprawdza się w szyciu. Co warto wiedzieć o dzianinie bambusowej?

Jakie są właściwości materiału bambusowego?

Dzianina bambusowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Jeśli szukasz materiału, który świetnie sprawdzi się w każdych warunkach, będzie w pełni ekologiczny, a to tego ma szereg niesamowitych właściwości – to właśnie tkanina bambusowa. Dzianina wykonana z bambusa to materiał, który dotychczas nie był zbyt popularny. Staje się coraz chętniej wybierana przede wszystkim jako produkt tekstylny do produkcji odzieży dziecięcej. 

Jak wygląda dzianina bambusowa?

Dzianina bambusowa ma dość charakterystyczny splot. Dodatkowo jest delikatna w dotyku, lekko lejąca i bardzo przyjemna na skórze. W przeciwieństwie do wielu materiałów naturalnych nie odkształca się i nie gniecie. Bardzo łatwo się ją prasuje i pierze. 

Jak produkuje się dzianinę bambusową?

Materiał bambusowy wytwarzany jest z wysokogatunkowych i ekologicznych włókien celulozowych. Powstaje w wyniku pozyskiwania włókien z pędów bambusa. Po poddaniu odpowiednim procesom – włókno przekształcane jest w przędzę bambusową. Dzięki temu, że bambus jest bardzo trwałą rośliną, rzadko atakują ją szkodniki. Oznacza to, że także hodowla bambusa na tkaninę jest bardzo ekologiczna, albowiem nie wymaga stosowania pestycydów.

Bambus – materiał idealny dla alergików

Dzianina bambusowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Bambus to roślina, która nie jest wymagająca – wręcz przeciwnie. Szybko rośnie, nie potrzebuje specjalnego traktowania. Jak już wcześniej wspominaliśmy, w jej hodowli nie są wykorzystywane żadne substancje chemiczne. Dzięki temu, materiał, który powstaje z włókien bambusowych nie zawiera żadnych toksycznych substancji. Jest więc tkaniną w 100% ekologiczną, bezpieczną w stosowaniu zarówno dla alergików, jak i dzieci. Dodatkowo w materiale bambusowym nie gromadzi się kurz ani roztocza.

Dzianina bambusowa – antybakteryjność

Dzianina bambusowa świetnie pochłania zapachy, ma właściwości mocno termoregulacyjne, a także bakteriobójcze i antygrzybiczne. To właśnie sprawia, że materiał bambusowy jest tak chętnie stosowany przez producentów odzieży dziecięcej. Antybakteryjność zapewniona jest przez naturalną substancję zwaną bamboo kun, która występuje w roślinie.

Doskonała absorbcja wilgoci – kolejna zaleta bambusa

Dlaczego dzianinę bambusową wykorzystuje się do produkcji pieluch, bielizny nocnej, szlafroków? Ponieważ bambus świetnie chłonie każdą wilgoć, nawet do 60% lepiej niż zwykła dzianina bawełniana. Często stosuje się dzianinę bambusową także do produkcji ekologicznych, mocno zbierających wodę ręczników. 

Dla kogo dzianina bambusowa będzie idealnym wyborem?

Ze względu na wysoką jakość i walory zdrowotne to jedna z tkanin najchętniej wybieranych do produkcji ręczników, ubranek i akcesoriów dla małych dzieci, a także majtek, skarpet czy legginsów. 

Bambus – materiał na odzież i produkty dziecięce

Dzianina bambusowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Dzianina bambusowa z uwagi na antyalergiczność, doskonałą chłonność oraz resztę właściwości, jest coraz częściej stosowana przez producentów odzieży dziecięcej i dodatków tekstylnych dla najmłodszych. Delikatna skóra niemowląt, podatna na alergie i podrażnienia powinna być odpowiednio otulona.

Dzianina bambusowa – co trzeba o niej wiedzieć?

Dlatego bambus sprawdza się tutaj świetnie. Najczęściej wybierany jest do produkcji otulaczy, kocyków, śpiworków do spania, chustek i pieluszek wielorazowego użytku, rożków i pościeli. Sprawdza się także w codziennym noszeniu – ubranka niemowlęce z dzianiny bambusowej doskonale sprawdzają się do noszenia zwłaszcza latem.

Delikatny materiał na szlafroki i ręczniki

Jak już wcześniej wspominaliśmy – dzianina bambusowa coraz częściej wykorzystywana jest w produkcji bielizny takiej jakie chociażby szlafroki. Wyprodukowane z tego materiału szlafroki są bardziej wytrzymałe, mniej pylące i lepiej wchłaniają każdą wilgoć. Dodatkowo są miękkie, delikatne i błyszczące.