Jak wybrać dobrą dzianinę dresową?

By 0
Jak wybrać dobrą dzianinę dresową?

W tak nietypowym czasie, jakim jest pandemia, świat mody zmienia zupełnie swoje oblicze. Pogoń za trendami i stylizacje wprost z wybiegów ustępują miejsca komfortowi użytkowania. Skutkiem tego jest ogromny popyt na wygodną odzież domową wykonaną najlepszej jakości dresówek. Jeśli więc chcemy odpowiedzieć na potrzeby rynku i uszyć naprawdę dobry i funkcjonalny dres warto się zastanowić jak wybrać najlepszą dzianinę dresową.

Rodzaje dzianiny dresowej

Dresówka dostępna na rynku dzieli się na dwie główne kategorie – dzianinę dresową drapaną oraz niedrapaną. Obie różnią się od siebie rodzajem wykończenia, co ma duże znaczenie podczas wyboru tej odpowiedniej. Dresówka drapana charakteryzuje się tym, że jej spód ma puszystą i miękką strukturę. Bardzo często określa się taką dzianinę jako mięsistą, solidną i dosyć grubą, co nie do końca jest związane z jej faktyczną gramaturą. Ze względu na te właściwości, dresówka drapana rewelacyjnie się sprawdzi do szycia dresów na sezon jesienno-zimowy, ponieważ sprawi, że gotowy produkt będzie miły dla ciała, otulający i ciepły.

Dzianina dresowa niedrapana to z kolei dresówka o wiele cieńsza w chwycie. Cechuje się ona tym, że od spodu ma charakterystyczne pętelki, jak również jest bardzo miękka, lekka i rozciągliwa. Warto również wspomnieć, że na wierzchu jest to dzianina dresowa gładka, nie posiadająca żadnej specyficznej faktury. Dresówka ta jest uznawana za bardzo wygodny w noszeniu materiał i dlatego też często jest wybierana jako dzianina dresowa dziecięca. Ubrania, które są z niej wykonane, odznaczają się dużym komfortem noszenia, dobrze się piorą i nie są zbyt grube. Warto więc zdecydować się na taki rodzaj dresówki w sezonie wiosenno-letnim. 

Cechy dobrej dresówki

Decydując się na zakup dzianiny dresowej, musimy przemyśleć kilka kluczowych kwestii, po to, aby otrzymane z niej produkty spełniły nasze oczekiwania. Do najbardziej istotnych cech możemy zaliczyć:

  • rodzaj wykończenia (drapana lub niedrapana),
  • gramatura,
  • skład dzianiny,
  • kolor (jednolity lub melanż),
  • posiadane certyfikaty.

Należy pamiętać, że mając dzianinę dresową o takiej samej gramaturze, ale w dwóch wariantach wykończenia, to dzianina dresowa niedrapana będzie zawsze sprawiała wrażenie o wiele cieńszej niż dresówka drapana o tych samych parametrach. Istotny jest także skład wybieranej przez nas dzianiny, ponieważ na rynku występują różne domieszki, które wpływają na późniejsze zachowanie się materiału podczas użytkowania. Najczęściej spotykaną mieszanką jest bawełna z poliestrem, w której przewaga bawełny daje użytkownikowi komfort noszenia i przewagę naturalnych włókien, a dodatek poliestru poprawia właściwości dzianiny, takie jak elastyczność oraz odporność na zniszczenie i odkszatałcenie.

Jak wybrać dobrą dzianinę dresową?
Dzianina dresowa od Yaro-Tex

W Yaro-Tex jako polscy producenci dzianin przywiązujemy również wagę do tego, aby oferowane dzianiny posiadały certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość. Najważniejsze z nich to certyfikat Oeko-Tex Standard 100 oraz GOTS. Należy więc podczas zakupu zwrócić uwagę na to, czy wybrana dzianina posiada wspomniane certyfikaty.

Dzianina dresowa – producent

Poszukując dobrej jakości materiałów, warto kierować się wsparciem dla naszej gospodarki i zacząć poszukiwania od lokalnych producentów dzianin z Łodzi. Dresówki wyprodukowane w Polsce, oprócz tego, że są naszymi rodzimymi produktami, to jeszcze naprawdę wysoko plasują się na światowym rynku tekstylnym. Zdecydowanie nie odbiegamy więc od międzynarodowych standardów, a wręcz przeciwnie – często je przewyższamy. 

Jeśli więc chcemy skierować się do miejsca, gdzie z całą pewnością znajdziemy dobrej jakości materiały i wybrać je bezpośrednio od producenta, wybierzmy Łódź, bo to właśnie tutaj jest królestwo polskich tekstyliów. Producenci, których tutaj znajdziemy oferują szeroki wybór dresówek o zróżnicowanych parametrach i potwierdzonych certyfikatami właściwościach. Bez problemu otrzymamy tutaj zarówno dzianinę dresową drapaną, jak i niedrapaną. Jako doświadczeni producenci z całą pewnością pomożemy w wyborze tej najlepszej dzianiny dresowej.

W dzisiejszym świecie, gdzie tak intensywnie ruszyła produkcja odzieży domowej, wygodnych dresów oraz bluz należy zwrócić szczególną uwagę na jakość dzianin, z jakich je wykonujemy. Na rynku w najbliższym czasie będzie dostępnych coraz więcej produktów tego typu, różnych marek, w różnych cenach oraz oczywiście różnej jakości. Jeśli zależy nam na tym, abyśmy dobrze wypadli na tle konkurencji a stworzone przez nas kolekcje zachwycały użytkowników nie tylko wyglądem, ale też trwałością i jakością, to musimy postarać się znaleźć najlepsze dresówki do produkcji. Warto więc skierować swoją uwagę na dzianiny z Łodzi i otrzymać tam fachową pomoc w wyborze właściwego materiału.